אודותינו  |  לקוחותינו  |  תגובות לקוחות  |  צרו קשר  |  ספר לחבר  |  ראשי
 
 
בעצה אחת - גיבוש צוותי מורים בעצה אחת - גיבוש צוותי מורים   (לגרסת הדפסה) שלח לחבר (שלח כתבה זו לחבר)

"בעצה אחת" – סדנא לגיבוש צוותי מורים

רציונאל: בעידן המערכות המורכבות בו אנו נמצאים, כמעט ואין שום פעולה שניתן לבצעה לבד, ללא עבודת צוות. רוב הפעילויות המשמעותיות בבית הספר, אמורות להתבצע בעבודת צוות. עם זאת, ישנם מיקרים רבים בהם המורים אינם מצליחים לפעול יחדיו כצוות, ולהגיע לתוצאות הראויות, בעיקר עקב מחלוקות בין-אישיות הגורמות לאי-שתוף פעולה. כיוון שנושא שיתוף הפעולה בין חברי הצוות הוא קריטי להצלחת כל פעולה המתרחשת בבית הספר, מוזמנים חברי צוות בית הספר לחוות חוויה קבוצתית, בעזרתה ובסופה, יגיעו המשתלמים לפעולה הרמונית יותר ואפקטיבית יותר, למען ביצוען המוצלח של מטרות בית הספר.

מטרות הסדנא:

-         לסייע לחברי צוות המורים לחוש יותר קירבה אחד כלפי השני, להעמיק את הקשר הבין-אישי בין חברי הצוות, את האינטימיות ואת תחושת השותפות.

-       לאפשר לחברי הצוות להוות אוזן קשבת אחד לבעיותיו של רעהו, כדי לשפר את אופן העבודה כקבוצת תמיכה וכצוות חינוכי.

-   ללמוד אחד מהשני מהם התחומים הבעייתיים המונעים מהצוות לפעול בהרמוניה, כדי לנסות ולהקטין את ההתנהגויות הפוגעות ביחסי האנוש של עבודת הצוות.

-     ללמוד כיצד להשתמש באופן אפקטיבי בביקורת בונה, כדי למנוע קונפליקטים מיותרים עתידיים, בין חברי הצוות.

נושאי הפעילות:  

-  סיפורים אישיים מחייהם של המורים, לשם הגברת הקשר הבין-אישי והמעורבות הרגשית איש עם רעהו.

-     מתן כלים להענקת משוב בונה, לשם הקטנת הקונפליקטים הבין-אישיים בתוך הצוות, כדי להמעיט את תדירות ההתנהגויות השלילות של חברים בצוות המורים, ולחזק הופעתן של התנהגויות חיוביות, של שיתוף פעולה.

-          שיטת ההדרכה:

הסדנה מחולקת לשני חלקים:

חלק א':

סדנא חצי מובנית, בה יספרו המשתתפים סיפורים אישיים איש לרעהו, שאנשי הצוות לא הכירו, סיפורים שמטרתם ליצור קירבה ואינטימיות בין חברי הצוות. עצם החשיפה, אינה קלה, אך כאשר המשתלמים הראשונים מעיזים, האחרים נסחפים לאחר מכן ונוצרת דינמיקה של פתיחות וקרבה בלי צפוייה. החיבוקים והנשיקות, המופנים בעיקר למורה המספר את סיפורו האישי, מעידים על האווירה ועל התרומה של המהלך לגיבושו של הצוות.

 

חלק ב':

החלק השני של הסדנה, נועד כדי למנוע את חזרתם של המאבקים והקונפליקטים בין חברי הצוות, כפי שהיו קודם לסדנה. המשתתפים יתנו משוב איש לרעהו, כדי להקטין את התחום העיוור בהתנהגותם של החברים בצוות, ולחזק את המודעות העצמית של כל משתתף, לקראת פעולה מגובשת יותר של צוות המורים.

הכלי העיקרי שילמד בכלי זה הוא המשוב הבונה. המשתלמים ילמדו כיצד לשנות את התנהגותם של חבריהם לצוות, בלי לפגוע ברגשותיהם. הם ילמדו לא להיות שיפוטיים ולהימנע מהכללות, להקטין את החלק ההורי שלהם ולדבר בגובה העיניים מהחלק הבוגר של אישיותם ובעיקר להביע את רגשותיהם, כדי ש"דברים היוצאים מן הלב יגיעו אל הלב". המשתלמים ייחשפו למודל מתן משוב בונה, כפי שמופיע בספר שמנחה הסדנה כתב ויתרגלו, במהלך הסדנה, את המודל, עד לשליטה טובה בו. 

לפרטים נוספים צרו קשר
 
 
נבנה ע"י אס אונליין - בניית אתרי אינטרנט