אודותינו  |  לקוחותינו  |  תגובות לקוחות  |  צרו קשר  |  ספר לחבר  |  ראשי
 
 
שיחה אישית, הורים - מורה שיחה אישית, הורים - מורה   (לגרסת הדפסה) שלח לחבר (שלח כתבה זו לחבר)

 

שיחה אישית במסגרת אספת הורים

קהל היעד: מורים - מחנכי כיתות ומורים מקצועיים.

רציונאל:

מערכת החינוך עוברת בשנים האחרונות שינויים רבים. מחד, המורה איבד במידה רבה את כוחו הסמכותי ומאידך, ההורים התחזקו מאד והחלו לדרוש ממערכת החינוך להתייחס אליהם כאל לקוחות, האמורים להיות שבעי רצון משירותי החינוך הניתנים לילדיהם. שלא כמו בעבר, המורה אינו יכול להפעיל כוח על התלמיד ועל הוריו, אלא הוא אמור למצוא את הדרכים כיצד להידבר אתם במו"מ ענייני, ללא סמכות כוחנית, לטובת הילדים, לשם קידומם בתחומי הלימודים והחינוך. סדנא זאת נועדה להעניק למורים כלים לניהול מו"מ בה תמצא הדרך לשיתוף פעולה אפקטיבי בין המורים ההורים והתלמיד. היעד הסופי הוא יצירת מצב בו התלמיד מרגיש שיש לו גיבוי ותמיכה משני הגופים העיקריים בחייו, בית הוריו ובית הספר, כדי לסייע לו לגדול להתפתח ולרכוש דעת.

מטרות:

·        הימנעות משיחה של המורה עם ההורים ואו עם התלמיד בנוסח של "הורה  - ילד" ואימון בשיחה בנוסח של "בוגר – בוגר".

·        מתן כלים למורה למתיחת ביקורת בונה כלפי התלמיד, ללא פגיעה במוטיבציה שלו להמשך לימודיו.

·        מתן כלים לניהול חוזה פסיכולוגי כבסיס לניהול מו"מ בין ההורים למורים, לשם יצירת הרמוניה ותמיכה הדדית בתלמיד.

·        הקטנת ממד השיפוטיות של המורה כלפי התלמיד – קבלה של התלמיד ולא שיפוט.

·        יצירת אפיק תקשורתי חיובי, הבנוי על רגשות חיוביים ותחושות נעימות בין המורה ההורים והילד, למען המשך הקשר העתידי ומעקב אחרי ההתפתחות העתידית של התלמיד.

תוכן הפעילות:

הקשבה של המורה להורים ולתלמיד, גמישות ביחסי מורים הורים תלמידים, מציאת הדרך לבטא רגשות חיוביים כלפי התלמיד, הכלה של התלמיד על קשייו ובעיותיו.

שיטת ההדרכה:

משחקי הדמיה בהם ישחקו המורים את עצמם מול חבריהם לעבודה שיגלמו את "ההורים והתלמידים". מתוך משחקי ההדמיה, נלמד מהם השגיאות של המורים, ע"י משובים של המורים איש לרעהו. תיקון השגיאות יהיה המנוף לשינוי התנהגותם של המורים בשיחתם הבאה של התלמידים והוריהם.

 

לפרטים נוספים צרו קשר
 
 
נבנה ע"י אס אונליין - בניית אתרי אינטרנט